Akademia z okazji stulecia odzyskania Niepodległości

SONY DSCSONY DSC

W dniu 8 listopada o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia. Patriotyczny charakter uroczystości podkreśliły barwy narodowe, godło i hymn.
„Kubusie Puchatki” i „Smerfy” w ciekawej inscenizacji przedstawiły losy narodu polskiego: kolejne rozbiory, zrywy niepodległościowe, nadzieje Polaków na odzyskanie wolności, wreszcie powrót na mapę Europy jako niepodległy, suwerenny kraj.
Uroczystość przygotowały panie: Magdalena Grotkowska, Agnieszka Jażdżewska i Agnieszka Pizik.
Podczas akademii gościnnie mogliśmy usłyszeć wielokrotnego laureata pieśni – Szymona Nazarko, któremu składamy gorące podziękowania za udział w naszej akademii.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie i udział naszej inscenizacji za wspólne przeżywanie rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, szczególne podziękowania składamy Dyrektorowi Bytowskiego Centrum Kultury Panu Marianowi Gospodarek za udostępnienie sali widokowej i sceny.