„Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy”

Maryla120180109_092622 

Nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć spektakl teatralny pt. „Duch skrzyni i różnorodność kultur Europy.” Sztukę przygotowali aktorzy Polskiego Teatru Muzycznego.
W czasie przedstawienia dzieci poznały historię 9-letniego Kuby, który przypadkowo uwolnił złego ducha skrzyni (żywiącego się strachem, nienawiścią, bólem i łzami). Przedszkolaki wraz z bohaterem poznały kulturę następujących krajów Europy: Niemcy, Włochy, Francja, Hiszpania i Anglia. 20180109_094921

W trakcie interaktywnego spektaklu dzieci stawały się uczestnikami wydarzeń, poszukiwali słów – kluczy, zaklęć które powstrzymywały złośliwego ducha skrzyni. Zły duch stracił moc, zwyciężyła dobroć, a największym skarbem świata okazały się DZIECI. Młodzi widzowie przekonali się jak ważna jest przyjaźń, miłość, odwaga i humor.