Dzień Teatru

20190327_11384120190327_115305

Zabawa dzieci w teatr przyniosła im wiele satysfakcji. Zadaniem dzieci było przygotowanie przedstawienia teatralnego, krótkiej inscenizacji o Wróbelku Elemelku pt.: „ Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele?”Hanny Łochockiej.

Udział dzieci w odtwarzaniu treści utworu skłania je do zapamiętywania, koncentrowania uwagi na określonej działalności, kulturze mówienia i zachowania się. Podczas zajęć z tej dziedziny przedszkolak może dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. reżyser, rekwizyty, dekoracja, kostiumy. Każde dziecko w wieku przedszkolnym pragnie sukcesu i uznania. Właśnie przedszkolne zajęcia teatralne stwarzają ku temu najlepsze warunki.