Grzybobranie przedszkolaków

Grupy pięciolatków; „Biedronki” i „Misie Uszatki”, wybrały się na wycieczkę autokarową  do miejscowości Kłączno, gdzie zostały serdecznie  powitane  przez gospodynie: Małgorzatę Kotłowską, Marylę Peplińska i Elżbietę Szymlek. Pani Ela przeprowadziła dla dzieci  zajęcia edukacyjne na temat budowy i rodzajów grzybów, poznały wiele ciekawostek na temat grzybów, zarówno trujących,  jak i jadalnych. Wiedzą już na przykład, że tych trujących nie wolno dotykać, ale też niszczyć, bo wtedy bardziej się rozsiewają. Przy kramiku  z miodem, suszonymi grzybkami i kompotem z „bani”  gospodynie przygotowały dla dzieci przepyszne cieplutkie pączki. Przedszkolaki z wielką ochotą i zaangażowaniem wzięły udział w zabawach sprawnościowych i zręcznościowych. Były tańce i piosenki. Wybraliśmy się nad jezioro a po drodze podziwialiśmy w naturalnych warunkach piękne okazy muchomorów, trafiały się nam rydze, kozaki, miodaki. Każdy ze smakiem zjadał samodzielnie usmażone na ognisku kiełbaski. W miłej atmosferze czas minął nam bardzo szybko  aż żal było wracać i opuszczać tak gościnne miejsce może w przyszłym roku znowu się spotkamy na grzybobraniu w tak miłym gronie.

Bardzo dziękujemy Naszym Paniom Gospodyniom

za serdeczne przyjęcie, życzliwość i miły pobyt.

Wych. grup:  Karolina Lisińska

Karolina Grudnowska-Sabisz