Kubusie Puchatki, Muminki i Smerfy odwiedzili panowie elektrycy z Zakładu Energetycznego w Bytowie.

smerfy 1369smerfy 1363smerfy 1379

W związku z realizacją tematu kompleksowego związanego z urządzeniami elektrycznymi , panowie opowiadali o bezpiecznym korzystaniu ze sprzętów elektrycznych, pokazywali urządzenia , którymi się posługują podczas pracy. Dzieci dowiedziały się skąd się bierze prąd, jakie mamy rodzaje elektrowni. Nie zabrakło też ciekawych eksperymentów i doświadczeń z prądem.
Na zakończenie każde dziecko otrzymało książeczkę ,,W krainie prądu elektrycznego’’ oraz zaproszenie na wycieczkę do Elektrowni wodnej Struga w Soszycy, gdzie można obejrzeć najstarsze żarówki na świecie!

Bardzo dziękujemy Panu Rafałowi Splettstoehser oraz Panu Tadeuszowi Solarczyk za wizytę
oraz bardzo ciekawe i pouczające zajęcia.

Na pewno skorzystamy też z zaproszenia na wycieczkę do Elektrowni.