Logopedia

KONKURS

Jakub z grupy „Misie Uszatki”, za udział w XXXII Ogólnopolskim Logopedycznym Konkursie Plastycznym otrzymał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek.

Interaktywne zabawy logopedyczne.

Praca z komputerem niewątpliwie rozwija wyobraźnię. Pamiętajmy, że multimedia są interaktywne, a to oznacza, że dziecko nie jest pasywnym odbiorcą przekazywanych treści.

Rozwiązania, które stosujemy w przedszkolu silnie aktywizują, zachęcają do współzawodnictwa, a jednocześnie uczą i służą terapii. Zdobyte wiadomości utrwalamy za pomocą logopedycznego programu multimedialnego przy użyciu komputera, oraz logopedycznych gier i zabaw na tablicy interaktywnej.

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszam do kącika logopedycznego. Publikowane będą tu porady, artykuły dotyczące rozwoju mowy dziecka, ciekawostki z dziedziny logopedii, a także propozycje ćwiczeń i zabaw usprawniających i wspomagających wymowę.

W miesiącu wrześniu i październiku  w przedszkolu przeprowadzone zostały przesiewowe badania mowy u wszystkich dzieci.  Na podstawie badania mowy wyłonione zostały dzieci, które objęte są indywidualną opieką logopedyczną.  Czas trwania ćwiczeń to ok. 30 min. i jest on uzależniony od możliwości i potrzeb dziecka.

W naszym przedszkolu istnieje również możliwość skorzystania z konsultacji logopedycznych. Rodziców dzieci objętych terapią logopedyczną zachęcam do kontaktu mailowego : logopeda.przedszkole2@wp.pl

Logopeda – Anna Pałubicka