Najdłuższa ,,Smerfna’’ kanapka

Historia kanapek sięga średniowiecza, jeśli nie wcześniejszych wieków. Wiele osób stworzenie tego przysmaku i angielskiej nazwy „sandwich” przypisuje czwartemu hrabiemu z rodu Sandwich, który żył w XVIII wieku. 

    Dzieci z grupy VI,  postanowiły samodzielnie przygotować dla siebie pyszne i zdrowe kanapki.

Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk dzieci zabrały się do pracy.

Na stolikach zagościły świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, papryka, pomidor, ogórek oraz kiełki. Nie zabrakło wędliny, jajek, sera a także pieczywa oraz ulubionych przez dzieci dodatków w postaci- keczupu i majonezu.

,,Smerfy’’ były bardzo kreatywne  tworząc kolorowe kanapki , a na końcowe efekty nie trzeba było długo czekać. Po ułożeniu wszystkich kanapek – dzieci uzyskały ,, Najdłuższą ,,Smerfną kanapkę’’, którą na hasło ,,Smacznego’’ z radością zajadały.