,, Smerfy’’odwiedziły Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dąbiu

DSCN5587Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć:
dzisiaj zrobiłem gest miłości ,, wobec drugiego”
(Papież Franciszek).DSCN5570
20 lutego ,,Smerfy’’ odwiedziły Pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Dąbiu. Każdy senior to inna historia, ale łączy ich jedno — potrzeba kontaktu z drugim człowiekiem. Przedszkolaki pięknym, odważnym recytowaniem i śpiewem oraz żywiołowym tańcem sprawiły wielką radość mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej.DSCN5561
Sprawniejsi pensjonariusze chętnie włączyli się do wspólnej zabawy z dziećmi. Takie międzypokoleniowe spotkania to korzyść dla wszystkich. Starsi otrzymują olbrzymią dawkę radości i ciepła, a maluchy uczą się szacunku dla nich i zrozumienia dla chorych. Gorące uściski oraz łzy radości ze strony seniorów to dla nas największy dowód wdzięczności.
Serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor oraz Personelowi Domu Opieki Społecznej za bardzo miłe przyjęcie, słodki poczęstunek i wspólną zabawę – ,,Smerfy’’ z wychowawcą.