Spotkanie z Ratownikami Medycznymi

Na zaproszenie przedszkolaków gościliśmy Ratowników Medycznych ze Szpitala Powiatu Bytowskiego. Celem zajęć przeprowadzonych przez wykwalifikowanych Ratowników było przygotowanie przedszkolaków do wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku, w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.
Pokrótce wyjaśnili, na czym polega ich praca oraz czym zajmują się poszczególne służby ratunkowe. Dzieci uczyły się jak należy sprawdzać przytomność osoby poszkodowanej i w jaki sposób można komuś pomóc zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe. W trakcie prowadzonych zajęć dzieci obserwowały, w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny i sprzęt medyczny.
Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania komuś życia.
Bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ.

      1              20181030_1011242