Światowy Dzień Zdrowia, w oczekiwaniu na wizytę Dietetyka

20180406_09452220180406_1003027 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, w naszym przedszkolu, w grupie maluszków zorganizowaliśmy różne działania mające na celu przybliżenie dzieciom tematyki zdrowotnej, zachęcaliśmy do zdrowego stylu życia. W celu zachęcania do jedzenia świeżych warzyw, dzieci miały możliwość samodzielnie przygotować kanapkę z wybranymi przez siebie produktami.

W grupie „Przyjaciele Kubusia  Puchatka”  odbył się DZIEŃ MARCHEWKI. Przedszkolaki poznały zalety i walory marchewki.20180404_123016 Dzieci mogły dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy: jak bardzo jest zdrowa, że zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, korzystnie wpływa na skórę, włosy oraz wzrok. Mało znaną ciekawostką jest to, że zielona nać marchewki jest także jadalna, można z niej zrobić koktajl dodając korzeń marchwi i cytrynę. Warto go pić, bo to witaminowa „bomba”. Jak się okazuje z marchewki można zrobić też dżem, sok  i upiec marchewkowe ciasto. Ten „bardzo 20180404_094245zdrowy dzień pomarańczowy” wypełniony był zabawami przy piosenkach o marchewce, pracami plastycznymi oczywiście o marchewce, chrupaniem surowych marchewek, próbowaniem marchewkowego soku, a także degustacją surówki z marchewki. Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem i potrzebę prawidłowego odżywiania się.

Ponadto rodzice będą mieli okazję porozmawiać w naszym przedszkolu z Dietetykiem, który odwiedzi nas w kwietniu.