Wizyta Policjanta w przedszkolu

20171003_093504Tematem przewodnim było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Policjant rozmawiał z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu się w przedszkolu i na ulicy. Ochotnicy wspólnie z Panem policjantem przećwiczyli bezpieczne przejście przez ulicę. Dzieci zapamiętały też ważne numery alarmowe tj.112 i 997.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, że policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.
Na zakończenie przedszkolaki zaśpiewały piosenkę „Czerwone światło – stop” i wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.

Serdecznie dziękujemy Komendzie Powiatowej Policji w Bytowie za współpracę z naszym przedszkolem i udzielanie naszym wychowankom niezwykle cennych wskazówek na temat bezpieczeństwa.
Nauczycielki z gr. VI , VII i VIII wraz z dziećmi.