Wizyta Pszczelarza w przedszkolu

thumbs_20190314_093126 thumbs_20190314_091604 thumbs_20190314_100719Nasze przedszkolaki odwiedził niezwykły gość – Pan Pszczelarz. Dzieci miały możliwość poznania tajników związanych z życiem pszczół oraz produkcją miodu. Gość przybył oczywiście w towarzystwie swoich przyjaciół , które przywiózł w szklanym ulu.
Dzieci obserwowały z bliska rój pszczół oraz oczywiście- królową.
Pszczelarz zaprezentował narzędzia i przybory niezbędne w swojej pracy ( podkurzacz, dłuto pasieczne, szczotka do zamiatania, podkarmiaczki, kraty przegrodowe). Przedszkolaki miały możliwość
przymierzenia mini stroju pszczelarza.
Spotkanie zakończyło się degustacją różnego rodzaju miodu, którego dzieci z wielką przyjemnością smakowały, znając jego odżywcze właściwości i walory smakowe.
Bardzo dziękujemy Panu Krzysztofowi za ,,słodką’’pogadankę i mamy nadzieję, że rozmowy  o tych pożytecznych owadach, przyczynią się do przekonania wszystkich, aby działać na rzecz ochrony pszczół, które mają ogromne znaczenie zarówno dla człowieka, jak i dla wielu ekosystemów.