Wycieczka autokarowa dzieci do wsi – Grzmiąca

smerfy 1297    smerfy 1318smerfy 1339

smerfy 1303Wycieczka autokarowa dzieci z gr. ,,Muminki’’, ,,Smerfy’’ i ,,Kubusie Puchatki’’ do wsi –Grzmiąca.
Mleko to produkt najbardziej wszechstronny pod względem wartości odżywczej, dlatego pierwsze kroki skierowaliśmy do Przetwórstwa Mleka państwa Pituch, gdzie przedszkolaki zapoznały się z cyklem powstawania twarogu, masła oraz innych produktów mlecznych. Następnie gospodyni oprowadziła dzieci po całym gospodarstwie i opowiedziała o maszynach rolniczych niezbędnych w pracach polowych.
Wędrując po polu, dzieci obserwowały wykopki buraków cukrowych, ziemniaków, miały okazję posiedzieć w kabinie ciągnika . Po wyczerpującym spacerze , bardzo smakowała dzieciom kiełbaska z ogniska oraz pieczone ziemniaczki . Będziemy mieli co wspominać!