Wycieczka do Muzeum…

18 października odbyła się wycieczka starszych grup naszego przedszkola do Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie. W wycieczce wzięły udział trzy grupy: Smerfy, Słoneczka i Stokrotki.

Przedszkolaki  miały możliwość  zapoznania się z takimi eksponatami jak: dawne podręczniki, zeszyty, świadectwa szkolne, dzienniki lekcyjne oraz obejrzenia dużej galerii fotografii. Główną atrakcją muzeum była wizyta w zrekonstruowanej Sali lekcyjnej z lat 20 XX wieku, miały również możliwość poznania losów mniejszości narodowych mieszkających w tamtym okresie na Ziemi Kaszubskiej.

Dzieci zwiedziły również Zagrodę Rodziny Styp-Rekowskich, w której znajdowały się dawne maszyny rolnicze i narzędzia do pracy w polu. Podczas wycieczki odbyła się lekcja muzealna: „Od owcy do swetra”.