„ZAJĘCIA W LESIE” -ścieżka edukacyjna 4 i 6-latków

smerfy 223smerfy 260smerfy 297

Grupa Smerfów i Kubusiów Puchatków udała się na wycieczkę autokarową do leśnictwa Modrzewo.
Dzieciom towarzyszyli leśnicy – pan Marek i pani Justyna z Nadleśnictwa Bytów.
We wsi Modrzejewo przedszkolaki zwiedziły regionalną – Zagrodę Modrzewo, w której podziwiały tradycyjne wnętrza domu kaszubskiego, stroje kaszubskie, ceramikę oraz narzędzia gospodarstwa domowego.
Spacerując ścieżkami edukacyjnymi po lesie przedszkolaki rozpoznawały różne rodzaje drzew iglastych i liściastych, porównywały liście, korę drzew, dowiedziały się różnych ciekawostek o leśnych zwierzętach, mogły podziwiać drzewa- pomniki przyrody oraz malownicze jezioro Borowe.

Bardzo dziękujemy Panu Markowi Skierce za zorganizowanie wspaniałej wycieczki, za przekazanie fachowej wiedzy o lesie, jego mieszkańcach. Dziękujemy za tak interesującą lekcję przyrody.

Wdzięczne ,,Smerfy’’, ,,Kubusie Puchatki’’
wraz z panią Agnieszką i panią Magdą