Niecodzienni goście

Ratownicy z Pogotowia Ratunkowego w Bytowie,  przyjęli zaproszenie do naszego przedszkola. Nasi goście przybliżyli przedszkolakom swój zawód i wyjaśnili jak ważny jest on dla ludzkiego życia.

Dzieci dowiedziały się jak rozpoznać osobę nieprzytomną, jaka jest kolejność postępowania podczas udzielania pierwszej pomocy. W trakcie prowadzonych,  zajęć nasi podopieczni uczyli się prawidłowego masażu serca, na swoich pluszakach przyniesionych z domu. Najbardziej odważni mogli sami spróbować swoich zdobytych umiejętności na fantomie. Obserwowali w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny i usztywniania (za pomocą szyny) kończyn. Po raz pierwszy Ratownicy pokazali nam jak można monitorować pracę serca, tętna a na pamiątkę dostać wydruk – odczyt.

Dzięki takiej lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy,
które w przyszłości być może przyczynią się do uratowania
komuś życia.

Naszym Gościom  bardzo dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy, ponieważ taka forma zajęć na pewno stanie się bardzo ważną częścią naszej pracy związanej z tematyką